عملکرد مدیریت روستایی مرتضی گرد قابل توجه است

بخشدار بخش آفتاب:

عملکرد مدیریت روستایی مرتضی گرد قابل توجه است

بخشدار بخش آفتاب ضمن اشاره به ایجاد سپتینگ و کانال‌های مورد نیاز توسط دهیاری که مانع از هرگونه آبگرفتگی در روستای مرتضی گرد شده است، گفت: عملکرد شورای اسلامی و دهیاری روستای مرتضی گرد با توجه به مشکلات، کمبودها و نواقصی که دراین روستا وجود دارد و با توجه به جمعیت بالای این روستا، قابل توجه و تقدیر است.
حسین مطلبی نژاد در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به اینکه دهیاری و شورای اسلامی روستای مرتضی گرد اقدامات خوبی در خصوص زیرساخت‌های معابر داشته‌اند، گفت: زیرسازی و آسفالت، جدولگذاری و ایجاد انهار در معابر اصلی و فرعی روستا یکی از کمبودهایی بوده است که در حال حاضر اجرا شده‌اند.
مطلبی نژاد با عنوان اینکه روستای مرتضی گرد به عنوان بزرگترین روستای کشور مطرح است و با توجه به جمعیت بالایی که در این شهر ساکن هستند، مشکلات زیادی را هم داراست، افزود: متاسفانه به دلیل نداشتن شبکه آب، یکی از مشکلات اساسی این روستا نداشتن آب شرب است که برای رفع این کمبود پیگیری‌هایی صورت گرفته است.
این مسئول با ابراز اینکه به دنبال آن هستیم تا با اخذ مجوزی که از سازمان آب برای حفر چاه داشتیم، بتوانیم آب را به شبکه تزریق کنیم، ادامه داد: از آنجایی که حفر چاه آب نمی تواند آب شرب کافی این روستا را تامین کند، تلاش ما بر این است تا از خط لوله‌ای که برای تهران آب تامین می‌کند، یک انشعاب هم به روستا بگیریم تا بتوانیم وجود آب شرب در روستا را پایدار کنیم.
مطلبی نژاد بخشدار بخش آفتاب با خاطر نشان شدن اینکه موضوع ساخت سازهای غیر مجاز که مسبب اصلی مشکلات این روستا است، به شدت در حال نظارت است، افزود: یکی دیگر از مشکلاتی که در این روستا وجود دارد موضوع گاز رسانی است که فاز اول آن در حال حفاری و لوله گذاری است و در تلاش هستیم تا در یک سال آینده بتوانیم این روستا را از نعمت گاز برخوردار کنیم.
وی با اشاره به اینکه موضوعات دیگری همچون ساخت و سازها، پایان کار ساختمان‌ها و موارد دیگر در دستور کار قرار دارند که به آنها نیز رسیدگی خواهد شد، گفت: معابر روستای مرتضی گرد به دلیل اجرای حفاری‌های شبکه‌های آب و گاز فاقد آسفالت هستند که با اتمام این حفاری‌ها آسفالت ریزی این معابر عملیاتی خواهد شد، ادامه داد: با نظارت کامل سعی شده است که موضوع ساخت سازهای غیر مجاز تکرار نشود از سوی دیگر بناهایی که جدید احداث شده‌اند، موارد مهندسی و استحکام بنای آنها با جدیت در حال نظارت است. بناهای قدیمی هم که به صورت غیر مجاز احداث شده‌اند و دارای قابلیت استحکام با تغیرات بنا هستند شناسایی شده و پیگیری خواهد شد.
بخشدار بخش آفتاب در پایان صحبت‌های خود ضمن امیدواری برای رفع مشکلات روستای مرتضی گرد با تعامل و همکاری دیگر نهادها و ادارات خدمات رسان ابراز داشت: در سال‌های اخیر یکی از اقدامات مهم دولت سوق دادن درآمدهای ناشی از ارزش افزوده به روستا‌ها بر اساس سرانه و جمعیت بود که روستای مرتضی گرد به دلیل داشتن جمعیت بالا از اعتبارات خوبی برخوردار شد که توانستیم با این اعتبارات کارهای بزرگی را به سرانجام برسانیم و امیدواریم در سال‌های آینده نیز با این اعتبارات، دیگر مشکلات و کمبودهای روستا را مرتفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *